• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Przejazd na magnesie

Opublikowano: poniedziałek, 20, maj 2019

W dniu 17.05.2019 roku patrol Inspekcji Transportu Drogowego z Oddziału Terenowego w Ełku zatrzymał do kontroli zespół pojazdów którym polski przewoźnik wykonywał krajowy transport drogowy rzeczy – przejazd po rozładunku . W toku prowadzonych czynności kontrolnych ustalono, że kierujący pojazdem na chwilę przed zatrzymaniem przyłożył magnes do nadajnika na skrzyni biegów , przez co zafałszował zapis w tachografie cyfrowym. Mając powyższe na uwadze kierowca został ukarany mandatem karnym a wobec przedsiębiorcy będzie wszczęte postępowanie administracyjne. 

Do trzech razy sztuka

Opublikowano: poniedziałek, 20, maj 2019

W dniu 17.05.2019 r. patrol inspekcji transportu drogowego przeprowadził działania kontrolne polegające na sprawdzeniu na wniosek rodziców autokarów stanu technicznego pojazdów wyjeżdżających na wycieczkę z dziećmi. W wyniku tych działań skontrolowano 4 autobusy wycieczkowe. Niestety ustalenia kontroli skutkowały  nie dopuszczeniem do ruchu 2 autobusów z uwagi na poważne usterki techniczne związane z awarią poduszek powietrznych, stabilizacji toru jazdy, nieprawidłowego mocowania siedzeń oraz brakiem odpowiednich gaśnic na wyposażeniu pojazdu. Mając na uwadze stwierdzone nieprawidłowości wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne z tytuły stwierdzonych nieprawidłowości. 

Niebezpieczny przewóz drewna

Opublikowano: piątek, 17, maj 2019

W dniu 16.05.2019 roku patrol inspekcji transportu drogowego podczas prowadzenia działań kontrolnych zatrzymał do szczegółowej kontroli zespół pojazdów , którymi przewoźnik wykonywał przewóz drogowy rzeczy - przewóz drewna. Uwagę inspektorów już przy wstępnej ocenie stanu technicznego pojazdu wzbudził stan ogumienia pojazdów a także sposób zabezpieczenia ładunku. Kierujący pojazdem przewoził drewno zabezpieczone jedynie jednym pasem, do tego ułożone wszerz pojazdu. Tak zabezpieczony ładunek w każdej chwili groził zsunięciem się z pojazdu i spowodowaniem ogromnego zagrożenia w ruchu drogowym. Dodatkowo stan techniczny ogumienia groził w każdej chwili pęknięciem osnowy opony. Mając na uwadze zagrożenie bezpieczeństwa jakie stwierdzono w toku kontroli zakazano pojazdom dalszej jazdy a wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne z tytułu stwierdzonych naruszeń.  

Czytaj więcej...