• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Fatalny stan techniczny pojazdu

Opublikowano: piątek, 06, marzec 2020

W dniu 05.03.2020 roku zespół kontrolny Inspekcji Transportu Drogowego z Olsztyna zatrzymał do kontroli zespół pojazdów, którymi wykonywano przewozy drogowe rzeczy. Kontrola stanu technicznego wykazała że w pojeździe typu naczepa uszkodzone jest dolne mocowanie amortyzatora na pierwszej osi strona lewa oraz  urwane jest dolne mocowanie amortyzatora na drugiej osi strona prawa. Dodatkowo stwierdzono niesprawny układ hamulcowy,  oraz  poważne pęknięcie ramy pojazdu. Powyższe skutkowało wszczęciem postępowania administracyjnego wobec przedsiębiorcy , nałożeniem mandatu karnego na kierowcę, zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz orzeczeniem zakazu dalszej jazdy.

Czytaj więcej...

Dwie kontrole z wieloma naruszeniami

Opublikowano: czwartek, 05, marzec 2020

W dniu 05.03.2020 r. w miejscowości Płośnica na drodze powiatowej, na której znaki drogowe zakazują wjazdu dla pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 16 ton zostały zatrzymane do kontroli przez inspektorów z WITD w Olsztynie dwa pojazdy ciężarowe  o dopuszczalne masie całkowitej 40 ton należące do polskich przewoźników. Jak się okazało podczas kontroli nie stosowanie się do znaków drogowych nie były jedynymi naruszeniami tych kierowców i przewoźników.

 

 

Materiał video  

Czytaj więcej...

Hamulce ?!!

Opublikowano: czwartek, 05, marzec 2020

W dniu   05.03.2020 r. na drodze krajowej S7, został zatrzymany do kontroli samochód  ciężarowy z naczepą. Pojazdem tym, przedsiębiorca wykonywał transport drogowy rzeczy. Podczas kontroli stanu technicznego naczepy stwierdzono usterki techniczne zagrażające bezpieczeństwu ruchu. Stwierdzono pęknięcia tarczy hamulcowej oraz przeróbkę układu hamulcowego, polegającą na zaślepieniu przewodów hamulcowych doprowadzających powietrze do siłownika hamulca na drugiej osi naczepy. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny niesprawnego pojazdu z zakazem dalszej jazdy. 

Czytaj więcej...