• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Wizyta w przedszkolu

Opublikowano: czwartek, 26, wrzesień 2019

W dniu 25.09.2019 r. inspektorzy transportu drogowego z WITD Olsztyn odwiedzili najmłodszych uczestników ruchu drogowego – dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 20 w Olsztynie. W trakcie spotkania inspektorzy zapoznali dzieci z zasadami bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji zimowych i letnich, oraz opowiedzieli jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Na sam koniec spotkania inspektorzy przygotowali niespodziankę dla najmłodszych. W celu uatrakcyjnienia wizyty udostępniono dzieciom do zwiedzania „mówiący ludzkim głosem„ pojazd służbowy ITD. Była to kolejna akcja ITD promująca bezpieczne zachowania na drodze wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Jak się okazało w trakcie spotkania mimo młodego wieku dzieci znały już podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Fakt ten ucieszył krokodyla TIRKA, który w nagrodę za wiedzę podarował dla przedszkola kamizelki i opaski odblaskowe.

Czytaj więcej...

Jazda na "magnesie"

Opublikowano: czwartek, 26, wrzesień 2019

W dniu 25.09.2019 r. na drodze krajowej nr 63 (Miłki) inspektorzy transportu drogowego podczas kontroli zespołu pojazdów ciężarowych wykryli ingerencje w prace tachografu. Ingerencja polegała na użyciu magnesu na nadajniku impulsatora dzięki czemu zakłócono prawidłowe działanie urządzenia. Kierowca odmówił przyjęcia mandatu karnego – skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Dodatkowo wszczęto postępowanie administracyjne na osobę zarządzającą transportem i przewoźnika drogowego. Zawiadomiono Policję o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 306a KK.

Czytaj więcej...

Spotkanie z podmiotami reprezentującymi środowisko taksówkarskie na terenie Ełku, Pisza, Orzysza i Giżycka

Opublikowano: poniedziałek, 23, wrzesień 2019

W dniu 20.09.2019 roku w siedzibie terenowej w Ełku Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie odbyło się spotkanie przedstawicieli Inspektoratu z podmiotami reprezentującymi środowisko taksówkarskie na terenie Ełku, Pisza, Orzysza i Giżycka. WITD Olsztyn reprezentował Z-ca Warmińsko – Mazurskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego Pan Ryszard Płoski. Tematem spotkania było realizowanie przez nieuprawnione osoby przewozów osób z wykorzystaniem aplikacji mobilnych. Mając na uwadze konieczność realizacji zadań Inspekcji szczegółowo omówiono zasady i prawne możliwości Inspekcji Transportu Drogowego odnośnie kontroli okazjonalnego przewozu osób pojazdami osobowymi. Spotkanie było dobrą płaszczyzną do wypracowania wspólnego stanowiska w/w sprawie, co zaowocowało zaproszeniem prze Z- cą W-M WITD  przedstawiciela branży taksówkarskiej do Rady Konsultacyjno Doradczej działającej w WITD Olsztyn