• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Wyłącznik

Opublikowano: czwartek, 05, grudzień 2019

W dniu 04.12.2019 roku zespół kontrolny inspektorów transportu drogowego z WITD Olsztyn podczas prowadzonych działań kontrolnych w jednym z zatrzymanych pojazdów stwierdził zainstalowanie w układzie rejestrującym czas jazdy kierowcy niedozwolone urządzenie, dzięki któremu możliwe było manipulowanie aktywnościami kierowcy. Powyższe udało się ustalić dzięki wnikliwej analizie dokumentów okazanych do kontroli oraz zbadaniu systemów odpowiedzialnych za rejestracje czasu pracy kierowcy. W związku z powyższym pojazd został skierowany do warsztatu legalizacyjnego w celu doprowadzenia układu do zgodnego z prawem stanu faktycznego. Dodatkowo wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne. Kierujący pojazdem został ukarany mandatem karnym.  

Czytaj więcej...

Emulatory w układzie oczyszczania spalin

Opublikowano: wtorek, 26, listopad 2019

Kolejne emulatory w układzie oczyszczania spalin. Patrol Inspekcji podczas prowadzonych czynności kontrolnych w dniu 25.11.2019 i 26.11.2019 stwierdził w pojazdach należących do krajowych przewoźników podłączenie do układu oczyszczania spalin niedozwolonego urządzenia. Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi, oraz zatrzymano dowody rejestracyjne pojazdów.

Czytaj więcej...

Emulator w układzie oczyszczania spalin

Opublikowano: poniedziałek, 25, listopad 2019

Kolejny emulator w układzie oczyszczania spalin. Patrol inspekcji podczas prowadzonych czynności kontrolnych stwierdził w pojeździe należącym do krajowego przewoźnika podłączenie do układu oczyszczania spalin niedozwolonego urządzenia. Kierowca został ukarany mandatem karnym, oraz zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu.

Czytaj więcej...