• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Ograniczenia w przyjmowaniu interesantów w WITD Olsztyn

Opublikowano: poniedziałek, 16, marzec 2020

Ograniczenia w przyjmowaniu interesantów

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, mając na uwadze Państwa zdrowie i bezpieczeństwo oraz pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie zwracamy się z prośbą o ograniczenie wizyt w naszym Inspektoracie oraz oddziałach terenowych WI  jedynie do spraw koniecznych i pilnych.

Prosimy o kontaktowanie się z urzędem w formie elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz w formie telefonicznej na numery telefonów:

WITD w Olsztynie – 89 533 46 16

Oddział w Ełku – 87 520 12 75

Oddział w Elblągu – 55 641 20 35

Oddział w Iławie – 89 648 69 51 

Prosimy o korzystanie z możliwości wnoszenia podań w formie elektronicznej za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej oraz, w przypadku wniosków o udzielenie ulgi w spłacie kar pieniężnych, korzystanie z formularzy dostępnych na stronie internetowej urzędu www.witd.olsztyn.pl w zakładce „sposób załatwiania spraw”.

 

Odpoczynek w trakcie jazdy

Opublikowano: piątek, 10, lipiec 2020

W dniu 09.07.2020 r. Inspektorzy z Oddziału terenowego w Iławie pełnili służbę na drodze wojewódzkiej nr 536 w okolicy miejscowości Dziarnówko (powiat iławski). Do kontroli zatrzymali ciągnik samochodowy wraz z naczepą należący do ukraińskiego przewoźnika. Analiza danych z karty kierowcy i tachografu cyfrowego oraz dokumentacji przewozowej wykazała, że kierowca fałszuje czas pracy. Mężczyzna sam okazał inspektorowi ITD magnes, którego używał w trakcie jazdy. Magnes zakłócał prawidłową pracę tachografu - w czasie kiedy kierowca faktycznie prowadził pojazd, w pamięci tachografu oraz na karcie kierowcy rejestrowany był odpoczynek. Dodatkowo na podstawie analizy okazanych do kontroli dokumentów przewozowych ustalono, iż kierowcy przewoźnika wykonując transport międzynarodowy rzeczy w okresie objętym kontrolą wielokrotnie dopuścili się jazdy bez włożonej karty do tachografu.

Czytaj więcej...

Pożar ciężarówki dk 16

Opublikowano: czwartek, 02, lipiec 2020

Inspektorzy Warmińsko-Mazurskiej  Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili nietypową interwencję. Pomogli kierowcy ugasić naczepę do przewozu żywych zwierząt, ptaków. W dniu 2 lipca 2020 r. załoga patrolu ITD jadąc drogą krajową numer 16, zauważyła jadący pojazd członowy od strony Ostródy tuż przed rondem Węzłem Olsztyn Zachód, którego tył naczepy się palił. Inspektorzy pomogli kierowcy stłumić ogień na II i III osi naczepy, używając gaśnic będących na wyposażeniu radiowozu. Powodem zapalenia naczepy była blokada kół osi II i III. Funkcjonariusze wezwali również na miejsce straż pożarną na prośbę kierowcy. Dzięki szybkiej interwencji  inspektorów transportu drogowego udało się uniknąć katastrofy w ruchu lądowym.  Szybka interwencja inspektorów zmniejszyła skutki pożaru.

Czytaj więcej...