• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Ograniczenia w przyjmowaniu interesantów w WITD Olsztyn

Opublikowano: poniedziałek, 16, marzec 2020

Ograniczenia w przyjmowaniu interesantów

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, mając na uwadze Państwa zdrowie i bezpieczeństwo oraz pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie zwracamy się z prośbą o ograniczenie wizyt w naszym Inspektoracie oraz oddziałach terenowych WI  jedynie do spraw koniecznych i pilnych.

Prosimy o kontaktowanie się z urzędem w formie elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz w formie telefonicznej na numery telefonów:

WITD w Olsztynie – 89 533 46 16

Oddział w Ełku – 87 520 12 75

Oddział w Elblągu – 55 641 20 35

Oddział w Iławie – 89 648 69 51 

Prosimy o korzystanie z możliwości wnoszenia podań w formie elektronicznej za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej oraz, w przypadku wniosków o udzielenie ulgi w spłacie kar pieniężnych, korzystanie z formularzy dostępnych na stronie internetowej urzędu www.witd.olsztyn.pl w zakładce „sposób załatwiania spraw”.

 

Komunikat dotyczący kontroli sanitarnych na granicach

Opublikowano: środa, 11, marzec 2020

 

W związku z decyzją o wprowadzeniu kontroli sanitarnych na głównych przejściach granicznych, w ramach działań zapobiegawczych niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się w Polsce koronawirusa, poniżej zamieszczamy wzory tzw. formularzy lokalizacyjnych. Zebrane w ten sposób dane będą służyły służbom sanitarnym do kontaktu z pasażerami w razie stwierdzenia ryzyka zarażenia ich ww. wirusem.

Karty formularzy lokalizacyjnych do pobrania:

Karta kierowcy POL ANG 

Karta pasażera POL ANG

Karta pasażera POL RU

Karta kierowcy POL RU

Karta kierowcy POL UA

Karta pasażera POL UA

Czytaj więcej...

Ciężki przewóz elementów ogrodzenia

Opublikowano: poniedziałek, 30, marzec 2020

Dwa samochody dostawcze zagrażały bezpieczeństwu na drodze z powodu znacznego przekroczenia ich ładowności. Przeciążone o 6 ton oraz o 2,6 tony busy wycofał w dniu 30.03.2020 r. z dalszej jazdy patrol warmińsko-mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Dwa busy z tej samej firmy przewoziły elementy ogrodzenia przez pół Polski – trasa ok. 600 km. 9,5 tony zamiast dopuszczalnych 3,5 ton ważył pierwszy bus oraz 6,1 tony zamiast dopuszczalnych 3,5 ton ważył drugi bus. Busy zostały zatrzymane do kontroli na drodze ekspresowej w okolicach Małdyt (powiat ostródzki). Co ciekawe busy miały dopuszczalną ładowność 640 kg czyli przy tym przewozie tego ładunku powinno być wykorzystanych 14 busów a nie 2 jak to było w tym przypadku.

Obu kierowców ukarano mandatami za ujawnione wykroczenia. Mogli odjechać z miejsca kontroli dopiero po przeładowaniu nadmiaru towaru na inne pojazdy.

Transport tak dużej ilości ładunku na pojazdach o DMC do 3,5 tony wpływa na naruszenie stateczności samochodu i wydłużenie drogi hamowania auta. 

Czytaj więcej...