• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Nierejestrowanie czasu pracy.

Opublikowano: wtorek, 08, maj 2018

We wtorek 02.05.2018 r. inspektor warmińsko – mazurskiej wojewódzkiej inspekcji transportu drogowego prowadzący działania kontrolne przy drodze krajowej nr S7 na terenie powiatu ostródzkiego, poddał kontroli zespół pojazdów składający się z ciągnika siodłowego marki MAN z naczepą. Kierowca okazał do kontroli m.in. kartę kierowcy z tachografu cyfrowego oraz udostępnił pojazd w celu pobrania danych z tachografu, za okres 04.04.2018 – 02.05.2018 r. W toku pobranych danych, dokumentu przewozowego oraz na podstawie ustaleń wynikających z przesłuchania kierowcy, ustalono że doszło do niedozwolonej manipulacji zapisem tachografu, poprzez przyłożenie magnesu do impulsatora znajdującego się przy skrzyni biegów. W związku

z powyższym stwierdzono nierejestrowanie za pomocą cyfrowego urządzenia rejestrującego wskazań w zakresie prędkości pojazdu, aktywności kierowcy i przebytej drogi. Mając na uwadze powyższe wszczęto postępowanie administracyjne zmierzające do wymierzenia kary pieniężnej w stosunku do przewoźnika.

 

Ponadto kontrola stanu technicznego wykazała poważne usterki związane z uszkodzeniem mocowania zbiornika paliwa prowizorycznie zabezpieczonego pasem mocującym, niesprawnym oświetleniem oraz wyciekiem płynów eksploatacyjnych z komory silnika. Biorąc pod uwagę wskazany stan techniczny, inspektor zatrzymał dowód rejestracyjny pojazdu silnikowego, zakazując jednocześnie jego dalszej jazdy.

Odsłony: 934