• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Bez zezwolenia

Opublikowano: piątek, 02, czerwiec 2017

W dniu 01.06.2017r. na drodze krajowej nr 7 zatrzymany został do kontroli zestaw pojazdów, którym wykonywany był międzynarodowy transport drogowy rzeczy z miejscowości Gdynia do miejscowości Mytischi (Rosja) w imieniu przewoźnika zagranicznego mającego siedzibę w jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej.

Na postawie zgromadzonych dowodów stwierdzono, że kontrolowany kierowca dokonywał międzynarodowego samochodowego transportu rzeczy z Polski do kraju trzeciego tj. do Federacji Rosyjskiej. Kierowca poproszony o okazanie odpowiedniego zezwolenia wyjaśnił, że takiego zezwolenia nie posiada w pojeździe i dlatego nie może go okazać do kontroli. Wyjaśnił, że firma przewozowa nie wyposażyła go w takie zezwolenie przed wyjazdem.

Mając na uwadze ustalenia dokonane podczas kontroli drogowej oraz stosowne przepisy stwierdzono naruszenie w postaci wykonywania międzynarodowego przewozu drogowego bez posiadania w pojeździe wymaganego ważnego zezwolenia

Ww. naruszenie zagrożone jest karą pieniężną w kwocie 10.000 zł. Ponieważ kierowca nie uiścił wymaganej kaucji na poczet przyszłej kary kontrolowany zestaw pojazdów skierowano na parking strzeżony.

Odsłony: 1206