• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Wypadek z ofiarą śmiertelną

Opublikowano: wtorek, 23, czerwiec 2020

W dniu 22.06.2020 patrol ITD. Z OT Ełk udzielił wsparcia KPP Ełk w ocenie stanu technicznego autobusu na linii regularnej Łomża – Ełk. i analizie czasu pracy jego kierowcy. Autobus brał udział w wypadku drogowym z udziałem pojazdu osobowego i motocykla. Kierowca motocykla zginął na miejscu. W trakcie oceny stanu technicznego na Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów stwierdzono zbyt dużą różnicę siły hamowania kół osi drugiej a także intensywny wyciek oleju napędowego z układu. Wszczęto postępowanie administracyjne wobec przewoźnika i osoby zarządzającej. Kierowca ukarany mandatem karnym za stan techniczny pojazdu. Zatrzymano dowód rej. pojazdu. Nie stwierdzono naruszenia norm czasu pracy, przerw i odpoczynków.

Czytaj więcej...

Pompowanie dla Wojtusia "GaszynChallenge"

Opublikowano: wtorek, 16, czerwiec 2020

Wszystko zaczęło się od strażaka z miejscowości Gaszyn. Druh Marcin Topór wpadł na pomysł zrobienia 10 pompek, wpłacenia 5 zł na rzecz małego Wojtka chorego na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) i nominowania kolejnych osób do wykonania zadania. W ten oto sposób ruszyła akcja pod nazwą Gaszyn Challenge. Akcja Gaszyn Challenge rozprzestrzeniła się po całej Polsce. Wystarczy zrobić 10 pompek lub przysiadów, wpłacić 5 złotych na chore dzieci lub w łatwiejszej wersji nie zrobić pompek, ale wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne przynajmniej 3 osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania. Funkcjonariusze WITD Olsztyn podjęli wezwanie po tym jak zostali nominowani przez Placówkę Straży Granicznej w Olsztynie. Reprezentacja Inspektoratu dzielnie wykonała 10 pompek i przekazała środki finansowe na szczytny cel jakim jest pomoc dla chorych dzieci. Oczywiście na zakończenie wyzwania WITD Olsztyn nominował do akcji WITD Szczecin WITD Radom oraz Służbę Więzienną w Olsztynie.

https://youtu.be/noQCAUi1h6Q

Fatalny stan techniczny pojazdu

Opublikowano: środa, 10, czerwiec 2020

W dniu 09.06.2020 roku podczas wspólnych działań kontrolnych Inspekcji Transportu Drogowego i Policji inspektor transportu drogowego zatrzymał do kontroli zespół pojazdów, którymi kierowca wykonywał przewozy drogowe rzeczy. Uwagę inspektora już na samym początku kontroli przykuły opony zamontowane na pojazdach. Okazało się, że kierowca prowadził pojazd na którym zamontowano opony z widoczną konstrukcją. W związku z powyższym kierowcę ukarano mandatem karnym, zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu zakazując dalszej jazdy. Z uwagi na zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wobec przedsiębiorcy i osoby zarządzającej zostanie wszczęte postępowanie administracyjne. 

Czytaj więcej...