• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Medale za długoletnią służbę

Opublikowano: wtorek, 12, listopad 2019

W dniu 11 listopada 2019 roku w 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie zostali odznaczeni medalami za długoletnią służbę. Odznaczenia podczas uroczystej gali w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył Wojewoda Warmińsko – Mazurski  Pan Artur Chojecki. Złotym medalem za długoletnią służbę zostali odznaczeni Pan Arkadiusz Brzozowski Warmińsko – Mazurski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego, Pan Ryszard Płoski Z- ca Warmińsko – Mazurskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, srebrnym medalem za długoletnią służbę Pan Jarosław Szymański. Medalem brązowym za długoletnią służbę Pani Marta Nicgorska oraz Pan Michał Kajut. Uroczystość uświetnił koncert orkiestry Wojska Polskiego . Wszystkim uhonorowanym serdecznie gratulujemy.

Czytaj więcej...

Na czerwonym, po buspasie, wspierany magnesem

Opublikowano: czwartek, 31, październik 2019

W dniu 30.10.2019 podczas przejazdu na punkt kontrolny zespół inspektorów z WITD Olsztyn zauważył, że kierowca pojazdu ciężarowego nie zastosował się do przepisów ruchu drogowego, przejeżdżając skrzyżowanie na czerwonym świetle i poruszając się strefą pasa drogowego przeznaczonego dla komunikacji miejskiej. W związku z faktem, że doszło do naruszenia przepisów ruchu drogowego zespół udał się za pojazdem ciężarowym w celu zatrzymania go do kontroli. Po zatrzymaniu pojazdu i weryfikacji okazanych dokumentów stwierdzono, że kierujący pojazdem oprócz popełnionego wykroczenia dopuścił się poważniejszych naruszeń związanych z przepisami transportowymi. Okazało się że kierowca manipulował zapisami tachografu poprzez użycie magnesu na nadajniku. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art.306 a kodeksu karnego na miejsce kontroli wezwano patrol Policji.

Wyłącznik tachografu

Opublikowano: czwartek, 24, październik 2019

W dniu 23.10.2019 roku zespół inspektorów z WITD Olsztyn zatrzymał do kontroli zespół pojazdów, którymi wykonywano przewóz drogowy rzeczy. W wyniku szczegółowej kontroli stwierdzono, iż w wewnątrz impulsatora podłączone było dodatkowe, niedozwolone urządzenie, które wpływało na niewłaściwą pracę tachografu a tym samym w sposób nieprawidłowy zapisywało aktywność kierowcy. Sam czujnik, w celu utrudnienia dostania się do płytki scalonej znajdującej się wewnątrz obudowy impulsatora, został wypełniony klejem. W efekcie poczynionych ustaleń, wszczęto postępowanie wobec przewoźnika drogowego zagrożone karą w wysokości 10 tys. zł oraz zawiadomiono odpowiednie służby o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 315 kodeksu karnego.

Czytaj więcej...