• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Święto Policji przypadające w 100 rocznicę

Opublikowano: wtorek, 06, sierpień 2019

W dniu 2 sierpnia 2019 r. w Kętrzynie odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji przypadające w 100 rocznicę powstania Policji Państwowej. Podczas tych uroczystości odbywających się pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pani Elżbiety Witek, dwóch pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie zostało uhonorowanych „Brązowym medalem za zasługi dla Policji”. Odznaczenia wręczał Podsekretarz Stanu w MSWiA Pan Jarosław Zieliński w asyście I Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariusza Augustyniaka oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie nadinsp. Tomasza Klimka, a otrzymali je:

- Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Olsztynie – Arkadiusz Brzozowski,

- Zastępca Naczelnika Wydziału Inspekcji WMITD – Grzegorz Bukowski. 

Otrzymane w/w wyróżnienia to zasługa całego WITD w Olsztynie, realizującego bardzo dobre współdziałanie z Policją w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na Warmii i Mazurach.

Czytaj więcej...

Nielegalny przewóz osób z wykorzystaniem aplikacji

Opublikowano: środa, 31, lipiec 2019

W Olsztynie ponownie podjęto działania związane z nieuczciwą konkurencją  pod kryptonimem „szara strefa” w przewozie okazjonalnym osób. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Olsztynie podjął działania zmierzające do sprawdzenia czy podczas wykonywania transportu przewożący przestrzegają obowiązujących przepisów.

Do wspólnych kontroli inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego i funkcjonariusze Policji KMP Olsztyn w samym sercu Warmii i Mazur w dniu 30 lipca 2019 r.  sprawdzeniu poddali wytypowany jeden pojazd. Okazało się, że kierowca osobówki oferował przewóz osób, mimo że nie miał wymaganej licencji oraz stosownych orzeczeń lekarskich i psychologicznych. Użyte do realizacji usługi przewozowej pojazd nie spełniał wymaganego przepisami kryterium konstrukcyjnego.

Z uwagi na wyniki kontroli będą prowadzone dalsze działania ukierunkowane na eliminowanie z rynku transportowego przewoźników świadczących usługi niezgodnie z przepisami prawa.

Czytaj więcej...

Kierujący miał ponad 1 promil alkoholu

Opublikowano: poniedziałek, 22, lipiec 2019

W dniu 22.07.2019 roku zespół kontrolny inspektorów transportu drogowego z WITD Olsztyn zatrzymał do kontroli zespół pojazdów należący do przewoźnika zagranicznego. W trakcie pobierania dokumentów do kontroli inspektorzy wyczuli od prowadzącego pojazd wyraźna zapach alkoholu. Badania alkomatem wykazało, że kierujący miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Na miejsce wezwano patrol Policji w celu poprowadzenia dalszych czynności wobec kierującego pojazdem. 

Czytaj więcej...