• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Kierowca z promilami

Opublikowano: poniedziałek, 09, grudzień 2019

W dniu 06.12.2019 r. w miejscowości Orzysz, ul. Ełcka na drodze krajowej nr 16 patrol inspekcji transportu drogowego z Ełku zauważył pojazd marki FORD, który poruszał się z otwartymi tylnymi drzwiami. W celu zwrócenia uwagi kierowcy pojazd został zatrzymany. W trakcie oględzin pojazdu oraz legitymowania kierowcy wyczuto woń alkoholu. Kierowca został poddany badaniu trzeźwości urządzeniem marki AlcoBlow, które wykazało obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie kontroli kierowca nie okazał dokumentu prawa jazdy oraz dowodu rejestracyjnego. W celu przeprowadzenia dalszych czynności na miejsce kontroli został wezwany patrol policji. 

Wyłącznik

Opublikowano: czwartek, 05, grudzień 2019

W dniu 04.12.2019 roku zespół kontrolny inspektorów transportu drogowego z WITD Olsztyn podczas prowadzonych działań kontrolnych w jednym z zatrzymanych pojazdów stwierdził zainstalowanie w układzie rejestrującym czas jazdy kierowcy niedozwolone urządzenie, dzięki któremu możliwe było manipulowanie aktywnościami kierowcy. Powyższe udało się ustalić dzięki wnikliwej analizie dokumentów okazanych do kontroli oraz zbadaniu systemów odpowiedzialnych za rejestracje czasu pracy kierowcy. W związku z powyższym pojazd został skierowany do warsztatu legalizacyjnego w celu doprowadzenia układu do zgodnego z prawem stanu faktycznego. Dodatkowo wobec przedsiębiorcy zostanie wszczęte postępowanie administracyjne. Kierujący pojazdem został ukarany mandatem karnym.  

Czytaj więcej...

Emulatory w układzie oczyszczania spalin

Opublikowano: wtorek, 26, listopad 2019

Kolejne emulatory w układzie oczyszczania spalin. Patrol Inspekcji podczas prowadzonych czynności kontrolnych w dniu 25.11.2019 i 26.11.2019 stwierdził w pojazdach należących do krajowych przewoźników podłączenie do układu oczyszczania spalin niedozwolonego urządzenia. Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi, oraz zatrzymano dowody rejestracyjne pojazdów.

Czytaj więcej...