• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Niebezpieczna opona

Opublikowano: wtorek, 30, czerwiec 2020

W dniu 30.06.2020 r. Inspektorzy z WITD w Elblągu na drodze S7 w okolicach miejscowości Sople zatrzymali do kontroli zespól pojazdów polskiego przewoźnika. W wyniku kontroli stanu technicznego stwierdzono nieprawidłowości w ogumieniu w postaci wystającego oraz popękanego kordu opony, licznych uszkodzeń a także nadmiernego zużytego i zniszczonego bieżnika. Takie uszkodzenia opony stanowiły zagrożenie bezpieczeństwa dla uczestników ruchu ja i samego kierującego pojazdem. W związku z drastycznym stanem opony zatrzymano dowód rejestracyjny od naczepy oraz wydano zakaz dalszej jazdy a kierowcę ukarano mandatem karnym. Co do przedsiębiorcy jak i osoby zarządzającej transportem zostanie wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary.

Czytaj więcej...

Manipulacja i nierejestrowanie czasu pracy

Opublikowano: poniedziałek, 29, czerwiec 2020

W dniu 29.06.2020r. Inspektorzy z Oddziału terenowego w Elblągu pełnili służbę na drodze S7 w okolicy miejscowości Sople. Do kontroli zatrzymali ciągnik samochodowy marki Renault wraz z naczepą należący do Białoruskiego Przewoźnika. Podczas kontroli wydruku z tachografu stwierdzono brak aktywności jazdy przed zatrzymaniem pojazdu. Po dokładnym sprawdzeniu pojazdu odnaleziono magnes umieszczony na impulsatorze w skrzyni biegów, który to na polencie inspektorów kierowca zdemontował i oddał. Ponadto w wyniku zapisów na karcie kierowcy i tachografie stwierdzono naruszania z czasu pracy. Dodatkowo kierowca został ukarany mandatami karnymi. Co do przedsiębiorcy będzie prowadzone postępowanie administracyjne natomiast kierowca dodatkowo został przekazany funkcjonariuszom Policji w celu prowadzenia postępowania związanego z fałszowanie wskazań drogomierza związanego z użyciem magnesu i tym samym zatrzymaniem licznika przebiegu kilometrów w pojeździe.

Czytaj więcej...

Inspektorzy oddają krew

Opublikowano: piątek, 26, czerwiec 2020

Inspektorzy Transportu Drogowego w Olsztynie honorowo oddają krew w ramach zorganizowanych akcji. 

W dniu 26 czerwca 2020r., w odezwie na prośbę Olsztyńskiego Centrum Krwiodawstwa, inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie oddali honorowo krew, udowadniając tym samym, że zawsze w tym względzie można na Nich liczyć. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż pomimo trwania epidemii koronowirusa , oddawanie krwi odbywa się w bezpieczny sposób, czym zachęcamy inne osoby do wsparcia tej szlachetnej akcji ratującej często życie innych osób.

Czytaj więcej...