• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Kontrole GIMBUS

Opublikowano: czwartek, 05, wrzesień 2019

W dniu 05.09.2019 roku kolejny raz inspektorzy z WITD Olsztyn przeprowadzili działania kontrolne pod kryptonimem GIMBUS. Tym razem kontrole odbyły się na terenie powiatu szczecińskiego w miejscowości Wielbark. Inspektorzy podczas wspólnych działań kontrolnych z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie skontrolowali 4 pojazdy do przewozu dzieci. W trzech przypadkach z uwagi na usterki w stanie technicznym pojazdów zatrzymali dowody rejestracyjne. Z uwagi na poważne usterki w szczególności usterki w układzie hamulcowym, wycieki płynów eksploatacyjnych w każdym z przypadków zakazano dalszej jazdy.

Kolizja z udziałem pojazdu do przewozu osób BUS

Opublikowano: środa, 04, wrzesień 2019

 

W dniu 03.09.2019 roku inspektorzy transportu drogowego z WITD Olsztyn brali udział w ustalaniu przebiegu i okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu do przewozu osób. Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych na odcinku drogi pomiędzy Dobrym Miastem a Miłakowem. Inspektorzy przy udziale funkcjonariuszy Policji dokonali wstępnych oględzin stanu technicznego pojazdu, oraz stanu urządzenia rejestrującego czas jazdy i odpoczynki kierowcy. Niestety w toku oględzin tachografu w urządzeniu nie odnaleziono wykresówki, której zapisy pozwoliłby ustalić min. prędkość poruszania się pojazdu. Ustalenia inspektorów w powyższym zakresie zostały przekazane funkcjonariuszom Policji prowadzącym czynności powypadkowe.

Czytaj więcej...

Wyłącznik tachografu

Opublikowano: wtorek, 03, wrzesień 2019

W dniu 03.09.2019 roku zespół kontrolny inspektorów transportu drogowego podczas prowadzonych działań kontrolnych zatrzymał do rutynowej kontroli drogowej pojazd przewoźnika zagranicznego. Wnikliwa kontrola układu systemu tachografu cyfrowego oraz dokładna analiza zapisów cyfrowych zawartych w tachografie i na karcie kierowcy pozwoliła wykryć w pojeździe zainstalowany system manipulowania zapisami czasu jazdy kierowcy. Manipulowanie urządzeniem odbywało się z wykorzystaniem pilota. W związku z ustaleniami kontroli pojazd został doprowadzony do uprawnionego warsztatu legalizacyjnego w celu naprawy i ponownej legalizacji układu. Wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.

Czytaj więcej...