• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Trzy pojazdy z przekroczeniem dopuszczalnej masy całkowitej.

Opublikowano: piątek, 07, lipiec 2017

W dniu 06.07.2017 r. inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie, prowadzących działania kontrolne na drodze krajowej S7 przykuł uwagę nietypowy 7 osiowy zespół pojazdów. Po wstępnych oględzinach zespołu pojazdów kontrolujący stwierdził, że wykonywany transport drogowy dwóch kontenerów 20 stopowych załadowanych w porcie w Gdańsku jest realizowany 3 pojazdami. Pierwszym pojazdem był ciągnik samochodowy marki Scania, następnie do niego podłączono pierwszą naczepę, do której z kolei to podłączona była druga naczepa. Druga naczepa z pierwszą była połączona sztywnym zaczepem wchodzącym w ramę pierwszej i zabezpieczona sworzniem.

Czytaj więcej...

Kontrole autobusów

Opublikowano: poniedziałek, 26, czerwiec 2017

  Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Olsztynie uprzejmie informuje w związku ze zbliżającymi się wakacjami uruchamia w Olsztynie i Elblągu punkty kontroli autokarów wyjeżdżających na wycieczki, kolonie, obozy. Inspektorzy będą pełnić dyżur na stałym punkcie kontroli autobusów :

 - przy ul. Leonharda w Olsztynie od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 13.30,

 - przy ul. Grunwaldzkiej w Elblągu w każdy poniedziałek i piątek w godzinach od 06:30 do 09:00

 - w Ełku i Iławie kontrole będą realizowane po wcześniejszym – minimum 2 dniowym – uzgodnieniu telefonicznym

Czytaj więcej...

„Rekordowe” 11 minut przerwy na niespełna 13 godzin jazdy

Opublikowano: poniedziałek, 26, czerwiec 2017

W dniu 23.06.2017 w Ełku przy ul. Suwalskiej, inspektor transportu drogowego przeprowadził kontrolę pojazdu, którym przewoźnik z terenu Republiki Litewskiej wykonywał międzynarodowy transport drogowy rzeczy, którego przedmiotem było piwo przewożone z Niemiec na Litwę.

Analiza danych cyfrowych z karty kierowcy i z tachografu cyfrowego wykazała, że od godziny 21:06 dn. 22.06.2017 r. do godziny 10:08 dn. 23.06.2017 r. tj. do momentu zatrzymania do kontroli, kierowca prowadził pojazd bez prawidłowej przerwy. Łączny czas prowadzenia wyniósł zatem 12 godzin i 44 minuty. Najdłuższa i jedyna przerwa w tym okresie wyniosła 11 minut i była przeznaczona na spożycie posiłku. Ponadto kierowca przekroczył dzienny okres prowadzenia pojazdu o 2 godz. I 44 minuty oraz skrócił kolejny okres odpoczynku. W związku z powyższym kontrolujący zakazał dalszej jazdy do czasu odbioru regularnego odpoczynku dziennego, a ponadto nałożył na kierującego karę grzywny. W stosunku do przewoźnika prowadzone będzie postępowanie administracyjne zmierzające do wyciągnięcia konsekwencji na podstawie załącznika nr 3 do ustawy o transporcie drogowym.