• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Komunikat

Opublikowano: wtorek, 08, styczeń 2019

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Olsztynie informuje, że w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi uruchamia stałe punkty kontroli autokarów w Olsztynie.

Inspektorzy będą pełnić dyżur na stałym punkcie kontroli autokarów:

 - przy ul. Leonharda w Olsztynie w okresie 21.01 – 01.02. 2019 r. od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 13.30, w pozostałe dni po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym lub e-mail,

 - przy ul. Grunwaldzkiej w Elblągu w każdy poniedziałek, środę  i piątek w godzinach od 06:30 do 09:00, 

 - w Ełku i Iławie kontrole będą realizowane po wcześniejszym – minimum 2 dniowym – uzgodnieniu telefonicznym. 

Czytaj więcej...

Pojazd z emulatorem AdBlue

Opublikowano: wtorek, 15, styczeń 2019

W dniu 14.01.2019 roku zespół kontrolny inspektorów transportu drogowego prowadząc czynności kontrolne na drogach Warmii i Mazur zatrzymał do kontroli pojazd należący do polskiego przewoźnika. Podczas kontroli stanu technicznego pojazdu inspektorzy stwierdzili nieprawidłowe wskazania urządzeń związanych z układem oczyszczania spalin. Wnikliwa kontrola poszczególnych podzespołów pojazdu wykazała, że w pojeździe zainstalowano niedozwolone urządzenie AdBlue. W związku z powyższym nakazano demontaż urządzenia a kierowcę ukarano mandatem karnym. Mając na uwadze, że pojazd naruszał min. wymagania w zakresie ochrony środowiska zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu i zakazano dalszej jazdy do czasu usunięcia usterek. 

Wigilia

Opublikowano: czwartek, 20, grudzień 2018

W tym roku po raz siódmy przedstawiciele służb mundurowych z Warmii i Mazur oraz zaproszeni goście, spotkali się przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia, by podziękować sobie za dotychczasową współpracę i życzyć wszystkiego co najlepsze z okazji świąt, a także na nadchodzący rok 2019.

Głównym organizatorem przedświątecznego spotkania była Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie, a rolę gospodarza pełnił dyrektor – Mariusz Pawłowski.

W spotkaniu opłatkowym uczestniczyli inspektorzy transportu drogowego na czele z Warmińsko – Mazurskim Wojewódzkim Inspektorem Transportu Drogowego Panem Arkadiuszem Brzozowskim oraz funkcjonariusze i pracownicy m.in. Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Służby Więziennej, Straży Miejskiej w Olsztynie, Lasów Państwowych.

Czytaj więcej...