• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Zatrzymanie obywatelskie

Opublikowano: wtorek, 31, maj 2016

W dniu 30 maja 2016 roku w Olsztynie inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie w trakcie powrotu do siedziby Inspektoratu z punktu kontrolnego zostali zatrzymani przez kierowców pojazdów osobowych. Powodem było zatrzymanie obywatelskie kierowcy pojazdu marki VW, który będąc pod wpływem alkoholu poruszał się po ulicy Artyleryjskiej. Inspektorzy po zabezpieczeniu miejsca postoju pojazdów przejęli kierującego pojazdem oraz zabezpieczyli kluczyki, uniemożliwiając dalszą jazdę kierowcy. Z uwagi na fakt, że kierowca nie był w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wezwano patrol policji. Po przybyciu funkcjonariuszy kierowca wraz z pojazdem został przekazany zespołowi policjantów celem dokonania dalszych czynności kontrolnych. Na szczególną uwagę zasługuje wzorowa postawa innych uczestników ruchu drogowego, dzięki której uniknięto niebezpiecznej sytuacji na drodze.

Akcja "Trzeźwość" w Ełku

Opublikowano: poniedziałek, 30, maj 2016

W dniu 27.05.2016r. w godzinach porannych inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie Oddział Terenowy w Ełku  prowadzili działania kontrolne pod nazwą "Trzeźwość". W sumie w ciągu dwóch godzin działań zespół kontrolny przebadał 49 kierowców. Niestety jak się okazało nie wszyscy kierowcy byli trzeźwi. O godz. 07:10 u kierującego pojazdem marki FIAT IVECO  kontrola urządzeniem AlcoBlow wykazała zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca nie poddał się dodatkowemu badaniu. W związku z powyższym inspektorzy wezwali na miejsce kontroli patrol policji. Po przybyciu funkcjonariuszy kierowca został przekazany do dalszych czynności (przewieziony do szpitala  w celu przeprowadzenia  badania na zawartości alkoholu we krwi).

W trakcie dalszej obserwacji drogi o godz. 08:00 uwagę zespołu kontrolnego przykuł pojazd marki Mercedes Benz poruszający się drogą krajową z  podejrzeniem niewłaściwie zamocowanego ładunku.  Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli inspektorzy poddali kierowcę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Kontrola wykazała 0,39 mg/dm3 zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z powyższym inspektorzy wezwali na punkt kontroli patrol policji celem przeprowadzenia dalszych czynności.

Promocja, festyn z udziałem ITD

Opublikowano: poniedziałek, 23, maj 2016

W dniu 21.05.2016 roku na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyła się promocja funkcjonariuszy Policji na I stopień oficerski oraz Wielki Piknik Rodzinny. Na gości czekały pojazdy i sprzęt formacji mundurowych, w tym sprzęt policyjnych antyterrorystów, mobilny rentgen Izby Celnej w Olsztynie, pojazdy i sprzęt Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie. Udział Inspektoratu Transportu Drogowego z Olsztyna w tej zaszczytnej imprezie odbywał się pod patronatem Wojewody Warmińsko – Mazurskiego. W trakcie imprezy inspektorzy informowali odwiedzających stanowisko ITD o pracy inspektorskiej zadaniach ITD uprawnieniach i obowiązkach inspektorów transportu drogowego. Dla najmłodszych odwiedzających przygotowano drobne upominki.

Czytaj więcej...