• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Niecodzienny transport

Opublikowano: piątek, 13, marzec 2020

Niecodzienny transport zaskoczył patrol inspekcji transportu drogowego. Podczas powrotu zespołu kontrolnego do siedziby WITD Olsztyn uwagę inspektorów przykuł pojazd osobowy, który połączony z przyczepą przewoził duże pojemniki do przewozu luzem. Mając wątpliwości co do skutecznego zabezpieczenia ładunku przez kierowcę zatrzymano pojazd do czynności kontrolnych. Zaskoczenia nie było. Okazało się, że cały ładunek zabezpieczony był tylko jednym pasem. Na szczęście kierujący posiadał w pojeździe dodatkowe pasy. Inspektorzy pouczyli kierującego o zasadach bezpiecznego wykonania przewozu i zakazali dalszego przemieszczania do czasu usunięcia nieprawidłowości.

Czytaj więcej...

Odpoczynek w czasie jazdy

Opublikowano: czwartek, 12, marzec 2020

W dniu 11.03.2020 r inspektorzy z WITD Olsztyn Oddział Terenowy w Ełku zatrzymali do kontroli pojazd marki SCANIA polskiego przewoźnika. W trakcie kontroli okazało się, że tachograf został zmanipulowany i zamiast rejestrować pracę kierowcy, od ponad dwóch godzin rejestrował odpoczynek. Wszczęto postępowanie administracyjne wobec przewoźnika drogowego oraz zawiadomiono policję o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 315 KK. Kierowca odmówił przyjęcia mandatu karnego wobec czego zostanie sporządzony wniosek do sądu o ukaranie. Pojazd do dalszych oględzin został zabezpieczony przez KPP Ełk.

Czytaj więcej...

Kontrola pojazdu ciężarowego

Opublikowano: środa, 11, marzec 2020

W dniu 10.03.2020 r. inspektorzy z oddziału w Ełku WITD Olsztyn udzielili pomocy KPP Olecko podczas kontroli pojazdu ciężarowego, zatrzymanego na drodze powiatowej w m. Kukowo, pow. Olecko.

Kierowca w chwili zatrzymania nie rejestrował na wykresówce swojej aktywności, nie posiadał uprawnień do wykonywania zawodu kierowcy w tym badań lekarskich, psychologicznych, kursu na przewóz rzeczy.

Przewoźnik nie posiadał uprawnień do wykonywania przewozu drogowego na potrzeby własne.

Wszczęto postępowanie administracyjne wobec przewoźnika w zakresie nałożenia kary pieniężnej w wys. 7500 zł.

Kierowca ukarany mandatem karnym.

Czytaj więcej...