• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Medale za „Długoletnią Służbę"

Opublikowano: wtorek, 16, październik 2018

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda wyróżnił 15 pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie, Medalami za Długoletnią Służbę. Uroczystość dekoracji, przeprowadzonej przez Wicewojewodę Warmińsko – Mazurskiego Pana Sławomira Sadowskiego, miała miejsce 15 października 2018 r. i odbyła się w siedzibie Warmińsko – Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Okazjami do przyznania odznaczeń były zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości związane z setną rocznicą przywrócenia bytu Państwa Polskiego, XVI-lecie powołania do życia Inspekcji Transportu Drogowego oraz Święto Służby Cywilnej.

 

Czytaj więcej...

Doskonalenie technik jazdy i kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych w WITD Olsztyn

Opublikowano: środa, 10, październik 2018

W dniach 27.09.-02.10.2018 roku pracownicy administracyjni oraz inspektorzy transportu drogowego z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie wzięli udział w szkoleniu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych i przewożących wartości pieniężne. Celem kursu było podniesie umiejętności pracowników w kierowaniu pojazdami samochodowymi w szczególności inspektorów transportu drogowego , którzy na co dzień kierują pojazdami uprzywilejowanymi. W ramach szkolenia pracowników WITD zapoznano z zagadnieniami teoretycznymi szkolenia, by później przeprowadzić zajęcia praktyczne. W trakcie tych zajęć doskonalono umiejętności min. w zakresie omijania przeszkody na drodze , omijania przeszkody w poślizgu, wychodzenie pojazdem z poślizgu. Szkolenie zakończono egzaminem i wydaniem zaświadczeń o odbytym kursie.

Czytaj więcej...

Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Inspektor Roku 2018” rozstrzygnięty

Opublikowano: środa, 10, październik 2018

25 i 26 września na autodromie Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy po raz kolejny gościli inspektorzy transportu drogowego z szesnastu Wojewódzkich Inspektoratów Transportu Drogowego. Wojewódzki Inspektorat Transportu drogowego w Olsztynie reprezentowali Pan Tomasz Motyliński młodszy specjalista transportu drogowego w kategorii motocykl i Pan Marcin Basiewicz starszy kontroler transportu drogowego w kategorii pojazd samochodowy.  

Czytaj więcej...