• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Tragiczny wypadek pod Miłogórzem

Opublikowano: środa, 31, październik 2018

We wtorek 30 października br. około godziny 11:00 doszło do wypadku na drodze krajowej nr 51 (trasa Dobre Miasto - Lidzbark Warmiński). Samochód osobowy VW Lupo, na wysokości parkingu leśnego „Miłogórze”, zderzył się z pojazdem osobowym, w wyniku czego doszło do kolejnego  zderzenia innych dwóch pojazdów osobowych. Cała sytuacja rozegrała się w obecności kontrolujących Inspektorów Transportu Drogowego z Olsztyna, którzy wykonywali rutynowe kontrole w ramach „Akcji znicz”. Będący na miejscu inspektorzy powiadomili służby ratunkowe oraz przebywających na parkingu w tym czasie funkcjonariuszy Policji.

W wyniku wypadku ranne zostały trzy osoby, w tym kierujący volkswagenem. Pasażerka z mercedesa doznała uraz ręki, a obrażenia kierującej mitsubishi były tak poważne, że po kobietę przyleciał helikopter LPR.

Czytaj więcej...

Inspektorzy w przedszkolu

Opublikowano: środa, 17, październik 2018

W dniu 17.10.2018 roku inspektorzy transportu drogowego z WITD Olsztyn odwiedzili przedszkolaków uczęszczających do przedszkola publicznego nr 20 w Olsztynie. Podczas spotkania opowiedziano dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas zabawy na podwórku, jazdy samochodem.  Dzieci z zaciekawieniem słuchały przygód krokodyla TIRKA i jego przyjaciół Zebry, Misia i Wiewiórek. Po wysłuchaniu opowiadań krokodyla TIRKA  inspektorzy zaprezentowali dzieciom pojazd służbowy inspekcji, wyposażenie inspektorów wykorzystywane na co dzień w czynnościach kontrolnych. Na koniec spotkania wykorzystując słoneczną pogodę zorganizowano zawody na najcięższą grupę przedszkolną i na najdłuższego węża przedszkolnego. W tym celu inspektorzy użyli przenośnych wag samochodowych i przymiarów długościowych. Wszystkie dzieci za udział w zabawie otrzymały od Tirka drobne upominki: odblaski i odblaskowe smycze.

Czytaj więcej...

Wypadek na S51

Opublikowano: wtorek, 16, październik 2018

W dniu 16.10.2018 roku na drodze S51 na odcinku Olsztyn-Olsztynek doszło do zderzenia trzech samochodów ciężarowych. Jeden z kierowców zginął na miejscu. Droga w miejscu wypadku została całkowicie zablokowana. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu ciężarowego marki Scania wjechał w tył poprzedzającego go pojazdu ciężarowego wraz z naczepą. W ustalaniu okoliczności zdarzenia obok funkcjonariuszy policji oraz prokuratora udział brali również inspektorzy z WITD Olsztyn, którzy pobrali dane z tachografów cyfrowych i tarcze wykresówek z pojazdów ciężarowych wraz z kartami kierowców. Po przeanalizowaniu całości materiału opis min. prędkości pojazdów na moment zdarzenia zostanie przekazany wraz z danymi i wykresówkami do prokuratury.

Czytaj więcej...