• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Akcja SMOG w Giżycku

Opublikowano: środa, 04, lipiec 2018

W poniedziałek 27.06.2018, podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, prowadzonych pod nazwą „SMOG”, inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie, poddali kontroli m.in. pojazd marki FS Lublin. Przeprowadzony pomiar zadymienia wykazał przekroczenie dopuszczalnej normy emisji spalin o 66 %. Poza tym ujawniono wycieki oleju z komory silnika oraz brak tabliczki znamionowej haka. Inspektorzy, w związku z naruszeniem norm ochrony środowiska oraz naruszeniem porządku ruchu drogowego, zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, natomiast kierujący został ukarany mandatem karnym.

Czytaj więcej...

Emulator AdBlue

Opublikowano: środa, 04, lipiec 2018

W dniach 28.06.2018 inspektorzy transportu drogowego z Olsztyna mając na względzie ochronę środowiska podczas prowadzonych działań kontrolnych weryfikowali prawidłowość używania roztworu adblue w pojazdach spełniających normy emisji spalin EURO 5.

Inspektorzy ujawnili  2 przypadki używania emulatorów adblue zamontowanych w pojazdach. Zamontowane nielegalne urządzenia służyły do symulowania prawidłowej pracy układu emisji spalin w pojazdach, podczas gdy układy spalin w rzeczywistości nie pracowały prawidłowo, tzn. nie pobierały roztworu mocznika zwanego powszechnie  adblue.

Czytaj więcej...

Wypadek na S7

Opublikowano: czwartek, 28, czerwiec 2018

W dniu 28.06.2018 roku około godziny 08:05 na drodze krajowej nr S7 doszło do tragicznego wypadku z udziałem 3 pojazdów dostawczych, pojazdu członowego i pojazdu ciężarowego. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć na miejscu a 4 osoby są w stanie ciężkim. W zabezpieczeniu miejsca wypadku obok funkcjonariuszy Policji i Straży Pożarnej brali udział inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu drogowego w Olsztynie. Mając na uwadze konieczność ustalenia wszystkich okoliczności wypadku w ustaleniu przyczyn katastrofy w zakresie oceny prędkości pojazdów w momencie zdarzenia i wielkości  norm czasu jazdy i odpoczynków kierowców bezpośrednio przed wypadkiem  brali udział inspektorzy z WITD Olsztyn. 

Czytaj więcej...