• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Mleko wagi ciężkiej

Opublikowano: piątek, 04, październik 2019

W dniu 03.10 2019 r. na punkcie kontrolnym położonym przy drodze ekspresowej nr S7 między Miłomłynem a Małdytami, został zatrzymany do kontroli przez inspektorów z WITD w Olsztynie - 2-osiowy samochód ciężarowy marki MAN należący do polskiego przewoźnika. W chwili zatrzymania przewoźnik drogowy, wykonywał transport drogowy mleka.

W trakcie kontroli, samochód ciężarowy poddano pomiarom masy, nacisków na osie oraz wymiarów. W wyniku kontroli ustalono, iż nacisk na osi napędowej pojazdu wynosił aż 14,70 tony – przekroczenie – 3,20 tony (przekroczenie o 27,83%). Rzeczywista masa całkowita pojazdu wyniosła – 22.60 tony – przekroczenie o 4,60 tony, czyli aż o 25,56%. 

Kierowca do kontroli nie okazał żadnego zezwolenia na przejazd pojazdu nienormatywnego. Z uwagi na stwierdzone naruszenie przewoźnik może spodziewać się wysokiej kary pieniężnej związanej z dewastacją dróg publicznych.

Czytaj więcej...

Wyłącznik tachografu i dwie karty kierowcy

Opublikowano: poniedziałek, 30, wrzesień 2019

W dniu 28 września 2019 r. w miejscowości Pisz inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z Olsztyna Oddział terenowy w Ełku zatrzymali do kontroli ciężarówkę należącą do przewoźnika krajowego.

Podczas oględzin pojazdu kontrolujący inspektor stwierdził niedozwolone urządzenie służące do manipulacji danymi zapisywanymi w tachografie oraz używanie drugiej karty kierowcy. Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą w wysokości 12000 zł. Pojazd został zabezpieczony na parkingu KPP Pisz do czasu oględzin przez biegłego.

i

Czytaj więcej...

Wizyta w przedszkolu

Opublikowano: czwartek, 26, wrzesień 2019

W dniu 25.09.2019 r. inspektorzy transportu drogowego z WITD Olsztyn odwiedzili najmłodszych uczestników ruchu drogowego – dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 20 w Olsztynie. W trakcie spotkania inspektorzy zapoznali dzieci z zasadami bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji zimowych i letnich, oraz opowiedzieli jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Na sam koniec spotkania inspektorzy przygotowali niespodziankę dla najmłodszych. W celu uatrakcyjnienia wizyty udostępniono dzieciom do zwiedzania „mówiący ludzkim głosem„ pojazd służbowy ITD. Była to kolejna akcja ITD promująca bezpieczne zachowania na drodze wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Jak się okazało w trakcie spotkania mimo młodego wieku dzieci znały już podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Fakt ten ucieszył krokodyla TIRKA, który w nagrodę za wiedzę podarował dla przedszkola kamizelki i opaski odblaskowe.

Czytaj więcej...