• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

"Dzień przedsiębiorczości" w WITD

Opublikowano: czwartek, 21, kwiecień 2016

W dniu 20.04.2016 roku w ramach ogólnopolskiego programu „Dnia przedsiębiorczości” inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie Oddział w Iławie przybliżyli działalności Inspekcji uczennicy Zespołu Szkół w Lubawie. W trakcie całodziennej praktyki uczniowskiej inspektorzy opowiedzieli o pracy inspektorów i zadaniach jakie realizują. W drugiej praktycznej części wizyty oddelegowana osoba uczestniczyła w czynnościach kontrolnych realizowanych na punkcie kontrolnym. Aby szczegółowo przybliżyć pracę inspektorów funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd ciężarowy przewożący ładunek w postaci dwóch palet. Z uwagi na fakt, że dmc pojazdu wynosiło poniżej 3,5 tony pojazd został poddany ważeniu oraz dokonano oceny stanu technicznego. Wyniki ważenia potwierdziły przypuszczenia inspektorów. Pojazd wraz z ładunkiem ważył 5200 kg co skutkowało przekroczeniem maksymalnych parametrów pojazdu o 1700 kg (pierwsza oś – 1300kg, druga - 3900kg). W dalszej części kontroli inspektor stwierdził uszkodzony układ wydechowy pojazdu, niesprawne oświetlenie, uszkodzenia w kolumnie kierowniczej, wycieki płynów eksploatacyjnych, uszkodzone mocowanie zderzaka przedniego pojazdu (zamocowanie na drut stalowy), różną rzeźbę bieżnika na tylnej osi pojazdu, uszkodzone mocowanie skrzyni ładunkowej - zabezpieczone drutem stalowym, niezabezpieczenie ładunku przed przemieszczeniem. Wyniki kontroli skutkowały zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego, zakazem dalszej jazdy pojazdu, nałożeniem na kierowcę mandatu karnego.

Czytaj więcej...

Przeładowany o 99%

Opublikowano: poniedziałek, 18, kwiecień 2016

W dniu 15 kwietnia 2016 r. w Olsztynie (ul. Lubelska) na drodze krajowej nr 16 inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie zatrzymali  do kontroli 7-osiowy pojazd członowy, składający się z 3-osiowego ciągnika samochodowego oraz 4 osiowej przyczepy ciężarowej  (oś wielokrotna złożona z 4 osi składowych). Pojazdem, wykonywano przejazd w ramach międzynarodowego transportu drogowego rzeczy. Realizowany przewóz odbywał się bez udziału pilota.

Czytaj więcej...

Pomiar ważenia

Opublikowano: piątek, 15, kwiecień 2016

W dniu 15 kwietnia 2016r około godziny 11:00 inspektor transportu drogowego na punkcie kontrolnym w okolicach miejscowości Kudypy zatrzymał do kontroli samochód ciężarowy Iveco, którym przewożone były mrożone ryby(łosoś). Dopuszczalna masa całkowita pojazdu, jak wynikało z wpisu w dowodzie rejestracyjnym, wynosiła 3500kg. Z uwagi na podejrzenie przekroczenia tego parametru pojazd zważono. Wynik pomiaru nacisku pierwszej osi wyniósł 2300kg, drugiej 4600kg. Ze względu na znaczne przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu na kierowcę nałożono mandat karny w wysokości 500pln. Dodatkowo zakazano dalszej jazdy do momentu rozładowania nadmiaru towaru.

 

 W dniu 14 kwietnia 2016r. na drodze krajowej nr 51 km 100+400 inspektorzy transportu drogowego  z WITD Olsztyn zatrzymali  do kontroli 2 pojazdy , którymi wykonywano  przewóz drogowy rzeczy.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem przekroczenia dopuszczalnych parametrów wagowych kontrolowanych pojazdów, dokonano ich pomiarów oraz ważenia.

Czytaj więcej...