• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

„Ponowne spotkanie”

Opublikowano: czwartek, 11, luty 2016

W dniu 10.02.2016 roku inspektor transportu drogowego z Olsztyna zatrzymał do kontroli pojazd samochodowy , którego dopuszczalna masa całkowita zgodnie z wpisem w dowodzie rejestracyjnym wynosiła 3 500 kg. Pojazd z uwagi na podejrzenie przeważenia poddano  kontroli nacisków na osie pojazdu. Pomiar nacisku pierwszej osi pojazdu wyniósł 2 200 kg , a drugiej 5 500 kg. Suma masy pojazdu wraz z ładunkiem wyniosła 7 700 kg.  Po dokładnej analizie okazanych dokumentów związanych z danymi pojazdu  okazało się , że zatrzymany do kontroli pojazd już raz był kontrolowany w tym samym zakresie, co również skończyło się stwierdzeniem znacznego przeważenia pojazdu. Mając na uwadze wszystkie okoliczności sprawy kierowca został ukarany maksymalnym mandatem karnym w kwocie 500 zł i zakazano dalszej jazdy do czasu usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości.

Czytaj więcej...

„Rudy autobus”

Opublikowano: środa, 10, luty 2016

 

W dniu 09.02.2016 r. w miejscowości Pisz, inspektor transportu drogowego poddał  kontroli drogowej autobus, którym polskie przedsiębiorstwo wykonywało krajowy przewóz drogowy osób w ramach komunikacji podmiejskiej. Do kontroli drogowej kierowca nie okazał dokumentów wymaganych w związku z przewozem drogowym tj. wypisu z licencji, wypisu z zezwolenia na przewozy regularne. Ponadto stwierdzono fatalny stan techniczny pojazdu w postaci korozji i uszkodzenia mocowania fotela pasażera, uszkodzonego zamka drzwi tylnych, korozji podwozia, podłoga, progów. W związku z powyższym na kierującego nałożono mandat karny, zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu oraz zakazano jego użytkowania z powodu stanu ww. elementów zagrażających bezpieczeństwu.

Czytaj więcej...

"3 kontrole, 3 manipulacje"

Opublikowano: poniedziałek, 01, luty 2016

W dniu 01.02.2016 r., ok. godz. 02:00 podczas działań kontrolnych prowadzonych przez inspektorów transportu drogowego na terenie powiatu bartoszyckiego, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 592, ujawniono trzy przypadki nieuprawnionej ingerencji w zapisy urządzeń rejestrujących (tachografów). Pojazdy należały do przewoźników polskich, którzy w dwóch przypadkach użytkowali tzw. wyłączniki tachografów, a w jednym przypadku dokonywano fałszowania zapisów za pomocą magnesu. W związku z ujawnieniem powyższych naruszeń, w stosunku do przewoźników zostanie wszczęte postępowanie administracyjne, a ponadto na miejsce kontroli wezwano funkcjonariuszy Policji celem podjęcia czynności z zakresu postępowania karnego związanego z fałszowaniem zapisów urządzeń rejestrujących .

Czytaj więcej...