• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Przeładowany o 99%

Opublikowano: poniedziałek, 18, kwiecień 2016

W dniu 15 kwietnia 2016 r. w Olsztynie (ul. Lubelska) na drodze krajowej nr 16 inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Olsztynie zatrzymali  do kontroli 7-osiowy pojazd członowy, składający się z 3-osiowego ciągnika samochodowego oraz 4 osiowej przyczepy ciężarowej  (oś wielokrotna złożona z 4 osi składowych). Pojazdem, wykonywano przejazd w ramach międzynarodowego transportu drogowego rzeczy. Realizowany przewóz odbywał się bez udziału pilota.

Czytaj więcej...

Pomiar ważenia

Opublikowano: piątek, 15, kwiecień 2016

W dniu 15 kwietnia 2016r około godziny 11:00 inspektor transportu drogowego na punkcie kontrolnym w okolicach miejscowości Kudypy zatrzymał do kontroli samochód ciężarowy Iveco, którym przewożone były mrożone ryby(łosoś). Dopuszczalna masa całkowita pojazdu, jak wynikało z wpisu w dowodzie rejestracyjnym, wynosiła 3500kg. Z uwagi na podejrzenie przekroczenia tego parametru pojazd zważono. Wynik pomiaru nacisku pierwszej osi wyniósł 2300kg, drugiej 4600kg. Ze względu na znaczne przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu na kierowcę nałożono mandat karny w wysokości 500pln. Dodatkowo zakazano dalszej jazdy do momentu rozładowania nadmiaru towaru.

 

 W dniu 14 kwietnia 2016r. na drodze krajowej nr 51 km 100+400 inspektorzy transportu drogowego  z WITD Olsztyn zatrzymali  do kontroli 2 pojazdy , którymi wykonywano  przewóz drogowy rzeczy.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem przekroczenia dopuszczalnych parametrów wagowych kontrolowanych pojazdów, dokonano ich pomiarów oraz ważenia.

Czytaj więcej...

Pęknięte tarcze hamulcowe

Opublikowano: poniedziałek, 11, kwiecień 2016

Zespół inspektorów dokonał zatrzymania na punkcie kontroli pojazd członowy marki MAN do którego sprzężona była naczepa marki SCHMITZ CARGOBULL. W wyniku kontroli stwierdzono nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdów:

- pojazdu silnikowego: nieszczelny układ pneumatyczny, brak nalepki kontrolnej,

- naczepy: pęknięte tarcze hamulcowe na osi trzeciej (strona prawa i lewa).

Z uwagi na poważne usterki w stanie technicznym pojazdów, inspektorzy zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów. Ponadto w trakcie analizy zapisów cyfrowych z tachografu i karty kierowcy stwierdzono brak odczytu z karty kierowcy za okres 34 dni oraz z tachografu cyfrowego przez 344 dni . Wobec powyższego wszczęto wobec przedsiębiorcy postępowanie administracyjne.

 

Czytaj więcej...