• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Emulator w układzie oczyszczania spalin

Opublikowano: poniedziałek, 25, listopad 2019

Kolejny emulator w układzie oczyszczania spalin. Patrol inspekcji podczas prowadzonych czynności kontrolnych stwierdził w pojeździe należącym do krajowego przewoźnika podłączenie do układu oczyszczania spalin niedozwolonego urządzenia. Kierowca został ukarany mandatem karnym, oraz zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu.

Czytaj więcej...

Współdziałanie

Opublikowano: czwartek, 21, listopad 2019

Współdziałanie to jeden z elementów organizacji pracy Inspekcji Transportu Drogowego. Wśród podmiotów, z którymi współdziała WITD w Olsztynie jest także Straż Graniczna. Uhonorowaniem tej współpracy jest przyznanie i wręczenie w dniu 19 listopada 2019 r. na obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Kętrzynie - brązowego medalu za współpracę ze Strażą Graniczną Warmińsko-Mazurskiemu Inspektorowi Transportu Drogowego Arkadiuszowi Brzozowskiemu.

Czytaj więcej...

Dwa pojazdy i dwie manipulacje

Opublikowano: czwartek, 21, listopad 2019

 

W dniu 19.11.2019 roku zespół kontrolny inspektorów transportu drogowego z WITD Olsztyn zatrzymał do kontroli dwa zestawy pojazdów którymi krajowy i zagraniczny podmiot gospodarczy wykonywali przewozy drogowe rzeczy. W toku analizy dokumentów okazanych przez kierowców oraz po zbadaniu prawidłowości funkcjonowania systemu tachografów powzięto uzasadnione przypuszczenie, że w obu przypadkach doszło manipulacji. W jednym przypadku kierowca podczas wykonywania przewozów używał dwóch kart, z kolei w drugim  przypadku kierowca aby ukryć faktyczny czas jazdy używał specjalnego oprogramowania. Mając na uwadze, ze stwierdzone naruszenia stanowią poważne przekroczenia norm prawnych w obu przypadkach wszczęto postępowanie administracyjne wobec przewoźników. Dodatkowo kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi. W związku z tym, iż manipulowanie wskazaniami urządzenia skutkuje zmianami w wskazaniach drogomierza pojazdu w jednym przypadku zawiadomiono właściwą miejscowo Komendę Policji o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 306AA kodeksu karnego.

Czytaj więcej...