• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Promocja oficerska i piknik rodzinny w Szczytnie

Opublikowano: czwartek, 08, czerwiec 2017

W dniu 6 czerwca 2017 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się promocja na pierwszy stopień w korpusie oficerów młodszych Policji. W promocji oficerskiej wzięli udział m.in. Minister Spraw Wewnętrznych Mariusz Błaszczak,  Komendant Główny Policji oraz Wojewoda Warmińsko – Mazurski Pan Artur Chojecki.

 

Po zakończeniu uroczystości, na zaproszenie Komendanta WSpol mł. insp. Marka Fałdowskiego, inspektorzy transportu drogowego wzięli udział w Pikniku Rodzinnym. Wszyscy chętni mogli zapoznać się ze specjalistycznym pojazdem kontrolnym Inspekcji Transportu Drogowego oraz jego wyposażeniem.

Czytaj więcej...

Kontrole autobusów

Opublikowano: poniedziałek, 26, czerwiec 2017

  Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Olsztynie uprzejmie informuje w związku ze zbliżającymi się wakacjami uruchamia w Olsztynie i Elblągu punkty kontroli autokarów wyjeżdżających na wycieczki, kolonie, obozy. Inspektorzy będą pełnić dyżur na stałym punkcie kontroli autobusów :

 - przy ul. Leonharda w Olsztynie od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 13.30,

 - przy ul. Grunwaldzkiej w Elblągu w każdy poniedziałek i piątek w godzinach od 06:30 do 09:00

 - w Ełku i Iławie kontrole będą realizowane po wcześniejszym – minimum 2 dniowym – uzgodnieniu telefonicznym

Czytaj więcej...

Bez zezwolenia

Opublikowano: piątek, 02, czerwiec 2017

W dniu 01.06.2017r. na drodze krajowej nr 7 zatrzymany został do kontroli zestaw pojazdów, którym wykonywany był międzynarodowy transport drogowy rzeczy z miejscowości Gdynia do miejscowości Mytischi (Rosja) w imieniu przewoźnika zagranicznego mającego siedzibę w jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej.

Na postawie zgromadzonych dowodów stwierdzono, że kontrolowany kierowca dokonywał międzynarodowego samochodowego transportu rzeczy z Polski do kraju trzeciego tj. do Federacji Rosyjskiej. Kierowca poproszony o okazanie odpowiedniego zezwolenia wyjaśnił, że takiego zezwolenia nie posiada w pojeździe i dlatego nie może go okazać do kontroli. Wyjaśnił, że firma przewozowa nie wyposażyła go w takie zezwolenie przed wyjazdem.

Czytaj więcej...