• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Prelekcje w SP nr 19 w Olsztynie

Opublikowano: wtorek, 15, marzec 2016

W dniach 14 oraz 15 marca 2016r. w Szkole Podstawowej nr 19 w Olsztynie, zostały przeprowadzone prelekcje pn. ”Ciekawe zawody” i „Bezpieczna droga do szkoły” .Inspektorzy transportu drogowego z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego przedstawili dzieciom swój zawód, wskazując jakie zadania i obowiązki wykonują podczas codziennej pracy. W spotkaniach uczestniczyło łącznie około 150 dzieci oraz  nauczyciele, którym zaprezentowano specjalistyczny pojazd kontrolny wraz z jego wyposażeniem. Podczas pogadanki, dzieci odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa, a właściwe odpowiedzi nagradzane były drobnymi upominkami związanymi z edukacją oraz bezpieczeństwem na drogach (kamizelki odblaskowe, opaski – przywieszki odblaskowe, latarki, komiksy edukacyjne).

Czytaj więcej...

„IVECO wagi ciężkiej”

Opublikowano: wtorek, 08, marzec 2016

W dniu 07.03.2016 inspektorzy z oddziału terenowego w Elblągu na drodze S7 MOP Sople zatrzymali do kontroli pojazd marki IVECO, którego zgodnie z wpisem w dowodzie rejestracyjnym dopuszczalna masa całkowita wynosiła 3500 kg. Z uwagi na podejrzenie przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej lub ładowności poddano kontroli naciski osi pojazdu. Pomiar nacisku pierwszej osi wyniósł 2400 kg natomiast drugiej 5700 kg. Suma masy pojazdu wraz z ładunkiem wyniosła 8100 kg, czyli ponad dwukrotnie więcej niż było w tym przypadku dozwolone. W związku z ujawnionymi naruszeniami kierowca został ukarany mandatem w kwocie 500 zł oraz wydano zakaz dalszej jazdy do czasu doprowadzenia masy pojazdu z ładunkiem do normatywności.

 

Czytaj więcej...

Nietrzeźwy kierowca

Opublikowano: piątek, 04, marzec 2016

W dniu 02.03.2016 roku partol Inspekcji Transportu Drogowego z Elbląga pełniący obowiązki służbowe przy S7, km 37+500, MOP Sople zatrzymał do kontroli samochód ciężarowy marki Volvo. Po zważeniu ustalono, iż dopuszczalna masa całkowita przedmiotowego pojazdu została przekroczona o 500kg. Ukarano kierowcę mandatem karnym za umieszczenie na pojeździe ładunku w sposób powodujący przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej lub dopuszczalnej ładowności pojazdu. W trakcie prowadzenia rozmowy z kierowca inspektorzy wyczuli od kierującego wyraźna woń alkoholi. Po zbadaniu alkomatem ustalono, iż w zawartość alkoholu wydychanym przez kierowcę powietrzu wynosi 0,139 mg/l. W związku z powyższym zatrzymano kierowcy prawo jazdy i skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Samochód za pokwitowaniem przekazano właścicielowi.