• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Nowe radiowozy w WITD Olsztyn

Opublikowano: czwartek, 14, maj 2020

W dniu 14 maja 2020 r. odbyła się prezentacja 4 pojazdów specjalnych (typu furgon) wyposażonych w przedział biurowy wraz ze specjalistycznym wyposażeniem otrzymane w związku z realizacją projektu Wzmocnienie potencjału Inspekcji Transportu Drogowego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 działając na podstawie Porozumienia o współpracy w zakresie realizacji projektu pt. Wzmocnienie potencjału Inspekcji Transportu Drogowego z dnia 6 grudnia 2017 r. zawartego pomiędzy Głównym Inspektorem Transportu Drogowego a wszystkimi Wojewódzkimi Inspektorami Transportu Drogowego. W prezentacji pojazdów brał udział Pan Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko-Mazurski.

Jeden z czterech pojazdów został przeznaczony  do pracy w Olsztynie pozostałe trzy na oddziały w Ełku, Elblągu i Iławie.

Czytaj więcej...

Inspekcja Transportu Drogowego ostrzega przed oszustami! 

Opublikowano: wtorek, 12, maj 2020

Inspekcja Transportu Drogowego ostrzega przed oszustami, którzy deklarują pomoc w uniknięciu kontroli w przedsiębiorstwach transportowych. W zamian żądają wpłaty kilku tysięcy złotych na wskazany rachunek bankowy w określonym terminie.

W ostatnich dniach Inspekcja Transportu Drogowego otrzymała od kilku przewoźników informacje dotyczące przesłanych firmom transportowych e-maili, w których oszuści oferują pomoc m.in. w uniknięciu kontroli w przedsiębiorstwie.

Mechanizm działania oszustów

Oszuści wysyłają e-maile do konkretnych firm transportowych. Z treści e-maili wynika, że firmy zostały wytypowane poprzez losowanie do kontroli, którą rzekomo ma przeprowadzić Inspekcja Transportu Drogowego. Aby uwiarygodnić „ofertę” i przekonać przewoźnika do wpłaty środków pieniężnych twierdzą, że kontrola z założenia ma zakończyć się ujawnieniem nieprawidłowości i zastosowaniem wysokich kar. 

ITD informuje i ostrzega

Inspekcja Transportu Drogowego ostrzega i apeluje do przewoźników aby każdy tego typu e-mail traktowali z ostrożnością i nie reagowali na żądania oszustów. Nie należy również przekazywać nieuprawnionym osobom żadnych dokumentów związanych z działalnością transportową. Osoby, które otrzymają tego typu e-maile powinny powiadomić właściwe organy ścigania.

Czytaj więcej...

Nowoczesne radiowozy w szeregach ITD

Opublikowano: poniedziałek, 11, maj 2020

Wagi samochodowe, testery diagnostyczne, sonometry, dymomierze – wyposażone w nowoczesny sprzęt kontrolny furgony Inspekcji Transportu Drogowego wyjadą w ciągu najbliższych dni na polskie drogi. Inspektorzy ITD otrzymają 64 radiowozy. Trwa największy w historii Inspekcji proces wzmocnienia potencjału kontrolnego. O nowym sprzęcie, jego wykorzystaniu i wpływie na bezpieczeństwo w ruchu drogowym mówili dziś (8 maja) na briefingu w Kutnie wiceminister infrastruktury Rafał Weber i Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego.

 

Pełna treść artykułu na stronie GITD

Czytaj więcej...