• Porady prawne w każdą środę w godzinach 9.00 – 15.00 pod numerem tel. 535729066
WITD Olsztyn by OST

Uroczyste pożegnanie inspektora

Opublikowano: piątek, 05, czerwiec 2020

W dniu 29.05.2020 roku w siedzibie WITD Olsztyn odbyło się uroczyste pożegnanie inspektora transportu drogowego Pana Mirosław Ferenca. Po przeszło 10 latach pracy w charakterze inspektora nasz kolega zasilił szeregi wojska. Na nowej ścieżce kariery zawodowej Dyrekcja wraz z pracownikami życzy samych sukcesów. Inspektor na pożegnanie otrzymał upominki koszulkę z krokodylkiem i podpisami pracowników oraz szable oficerska. Powodzenia

Czytaj więcej...

Wypadek na dk nr 58

Opublikowano: poniedziałek, 01, czerwiec 2020

W dniu 29.05.2020 r. w miejscowości Biała Piska (droga krajowa nr 58), doszło do zdarzenia pojazdu ciężarowego z innym uczestnikiem ruchu. W wyniku wypadku poszkodowany został pieszy, którego śmigłowcem przetransportowano do szpitala. W celu zabezpieczenia danych cyfrowych z tachografu i karty kierowcy oraz pomocy funkcjonariuszom przy ustaleniu przyczyn wypadku, na miejsce zdarzenia został skierowany patrol Warmińsko - Mazurskiej Inspekcji Transportu Drogowego z Oddziału Terenowego w Ełku.

Czytaj więcej...

Ukryty ADR

Opublikowano: wtorek, 19, maj 2020

W dniu 18.05.2020 roku zespół kontrolny z Oddziału Terenowego Ełk wydziału inspekcji WITD Olsztyn zatrzymał do kontroli zespół pojazdów którym kierujący pojazdem wykonywał międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy. W toku kontroli stwierdzono szereg poważnych nieprawidłowości. Po kontroli dokumentów i ładowni okazało się, że kierowca wykonuje przewóz towarów niebezpiecznych bez odpowiednich uprawnień, dokumentów i oznakowania pojazdów. Kierujący pojazdem wykonywał przewóz rzeczy rejestrując czas jazdy na cudzej karcie kierowcy, nie posiadał zaświadczenia o ukończeniu kursu na przewóz ADR, nie okazał dokumentu przewozowego ADR, a sam pojazd nie został oznakowany tablicami barwy pomarańczowej. Mając na uwadze skale naruszeń zakazano dalszej jazdy a wobec kierującego sporządzono wniosek o ukaranie. Dodatkowo za naruszenia przepisów wobec przedsiębiorcy wszczęte zostanie postępowanie administracyjne.

Czytaj więcej...